חיפוש
  • מיסטר-מס

החלפתם מקום עבודה - כנראה שמגיע לכם כסף

עודכן: 9 בפבר׳

אחת הסיבות הנפוצות ביותר להחזר מס, היא עבודה אצל יותר ממעסיק אחד בתוך אותה שנה קלנדרית – שנת מס. אם בשש השנים עברתם מקום עבודה בתוך אותה שנה, מומלץ בחום לבדוק את זכאותכם להחזר מס, כנראה שמגיע לכם בחזרה כסף, והרבה!


מדוע עבודה אצל יותר מעסיק אחד עשויה לזכות אתכם בהחזר מס?

מס הכנסה המוטל על משכורת במדינת ישראל הוא מדורג. לדוגמה, שכר ברוטו בסך 10,000 ₪, ימוסה בשיעור 10% על 6,450 ₪ "הראשונים", 14% על 2,790 ₪ הבאים, ו-20% על 760 השקלים המשלימים ל-10,000 (הנתונים תקפים לשנת 2022). כמו כן, כאשר תוכנת השכר של המעסיק מחשבת את המס בתלוש, היא תחילה מכפילה את השכר החודשי ב-12 חודשים, לאחר מכן מחשבת מס על שנה שלמה, ואז מחלקת ב-12 (אופן חישוב זה נדרש על פי תקנות מס הכנסה). כל זה עלול להביא למצב בו מחושב מס יתר למי שהצטרף למקום עבודה חדש באמצע שנה. נניח מקרה בו אדם עבד בחודשים ינואר עד נובמבר אצל מעסיק א' עם משכורת 6,000 ₪ בחודש, ובחודש דצמבר עבד אצל מעסיק ב' עם משכורת של 10,000 ₪. במידה ומעסיק ב' לא יקבל תאום מס (עליו יורחב בהמשך), בחודש דצמבר המעסיק יחשב על המס לפי הכנסה שנתית של 120,000 ₪ (10,000*12 חודשים), על אף שההכנסה השנתית האמתית היא 65,000 ₪ בלבד!

תאום מס ימנע חיוב יתר

כדי להימנע מחיוב יתר של מס אצל המעסיק החדש, כאשר אתם עוברים למעסיק חדש, עליכם להעביר למעסיק החדש תאום מס. זה למעשה מכתב למעסיק, בו מס הכנסה מנחה אותו כיצד למסות אתכם. ניתן לבצע תאום מס במשרדי פקיד השומה הקרובים למקום מגוריכם (צריך להביא אתכם את כל תלושי השכר מהמעסיק הקודם מתחילת השנה הקלנדרית , וכמובן תעודת זהות), או לעשות זאת בעצמכם דרך אתר רשות המיסים.

בדיקת זכאות להחזר

במידה ולא העברתם למעסיק החדש תאום מס ושנת המס כבר הסתיימה, ניתן לבקש החזר מס שנגבה ביתר כתוצאה ממעבר מקום עבודה עד שש שנים אחורה! צרו אתנו קשר בהקדם ואנו נסיע לכם לקבל בחזרה את הכסף שמגיע לכם.

#החזרמס #תאוםמס #מדרגותמס

25 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול