חיפוש
  • מיסטר-מס

נקודת זיכוי עבור ילדים

עודכן: 9 בפבר׳

תקציר

  • ילדים עד גיל 18 מזכים אתכם בתשלום מס מופחת על ידי מתן נקודות זיכוי, בהתאם לגיל הילד ולמצב המשפחתי של ההורים

  • בהמשך תמצאו טבלאות מפורטות על גובה הנקודות במקרים השונים

  • ההטבה צריכה להשתקף כבר בתלוש השכר. במידה ולא התקבלה, ניתן לקבל החזר מס עד 6 השנים הקודמות!

המשפחה התרחבה? מזל טוב! כולם יודעים שכל ילד מביא איתו ברכה, אך לא כולם יודעים, שיחד עם הברכה מגיע גם החזר מס 😊.

ילדים מתחת לגיל 18 מזכים אתכם ואתכן בנקודות זיכוי ממס. כל נקודת זיכוי שווה 2,676 ₪ לשנה (223 ₪ לחודש, הנתונים נכונים לשנת 2022), שמפחיתות את החיוב במס שמנוכה לכם מהשכר.כמה נקודות מגיעות לכם?

מספר נקודות הזיכוי שיינתנו להורה תלויות במספר הילדים ובגיליהם (כאשר הגיל נקבע לפי השנה הקלנדרית), וכן במצב המשפחתי של ההורים, כמפורט בטבלאות הבאות (החל משנת 2017):


*ההורה שהילד בחזקתו יהיה זכאי לנקודת זיכוי נוספת.

**ההורה שהילד אינו בחזקתו יהיה זכאי לנקודת זיכוי נוספת, במידה ומשתתף בכלכלת ילדיו (או בנקודה חלקית, תלוי בשיעור ההשתתפות שלו בכלכלת ילדיו ובחלק היחסי של השנה).
איך מקבלים את נקודת הזיכוי?

בעת מילוי טופס 101, יש לציין את שמות הילדים, תאריכי הלידה ומספרי הזהות שלהם. במידה ונולד ילד במהלך השנה יש לעדכן את טופס 101.

הנקודות יינתנו לכל השנה. כלומר אם ילד נולד בחודש דצמבר, ההורה יהיה זכאי ל-1.5 נקודת זיכוי עבור כל השנה, ולא לפי חלק יחסי!

מה קורה אם לא הודעתי למעסיק על הולדת הילד?

אם נולד לכם ילד בשנים האחרונות, ולא העברתם למחלקת השכר במקום עבודתכם טופס 101 מעודכן עם הפרטים של הילד (ת.ז ותאריך לידה), ככל הנראה לא קיבלתם בתלוש את נקודת הזיכוי בשנה בה נולד הילד). במקרה זה, כנראה שמגיעים לכם בחזרה אלפי שקלים ממס הכנסה. פנו אלינו ונסיע לכם לקבל אותם!

842 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול