חיפוש
  • מיסטר-מס

עבודה ביום הבחירות לכנסת

עודכן: 9 בפבר׳

יום הבחירות לכנסת נחשב יום שבתון שאין חובה לעבוד בו. עובד שצבר ותק של לפחות 14 יום אצל אותו מעסיק, זכאי לשכר מלא כאילו עבד ביום הבחירות. שכר זה גם מחייב בסוציאליות (גמל ופיצויים). יום השבתון חל גם על מי שאינו בעל זכות הצבעה (למשל נער או עובד זר).

על אף זאת, ישנם ענפים מסויימים שהעובדים בהם אינם זכאים ליום השבתון. מדובר בשירותים ציבוריים כגון כוחות ביטחון והצלה, מפעלי מים וחשמל, בתי קפה, מסעדות, קיוסקים, שירותי תקשורת והובלת מזון. ניתן לראות את רשימת הענפים המלאה בהודעת משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים המתפרסמת לקראת הבחירות. במקרה שאדם עובד באחד מהענפים הנזכרים לעיל ואינו זכאי ליום השבתון, על המעסיק לאפשר לו לצאת ולהצביע.עבודה ביום הבחירות

במידה ואינכם שייכים לאחד מהענפים שהוזכרו כאינם זכאים לשבתון, ובכל זאת בחרתם לעבוד ביום הבחירות לבקשת המעסיק שלכם, תהיו זכאים לשכר בגובה 200% עבור אותו יום, או לחליפין שכר מלא בתוספת שעות חופשה נוספות כנגד השעות שעבדתם.


נקודות נוספות לגבי עבודה ביום הבחירות:

  • לגבי הפרשות סוציאליות – במקרה של שכר 200% בשל עבודה בבחירות, תהיו זכאים לסוציאליות רק עבור 100%.

  • שעות נוספות – יחושבו לפי 200%, כלומר עבור השעתיים הראשונות 250% (ולא 125% כמו ביום רגיל), ועבור כל שעה נוספת 300% (לעומת 150% ביום רגיל).

  • השבתון נחשב בשעות ההצבעה – 7:00 עד 22:00.

  • החל משנת 2018 גם יום הבחירות לרשויות המקומיות הוכרז כיום שבתון. בהעדר הוראה ספציפית על כך בחוק, ניתן לראות בכל הכללים והנוהגים לגבי עבודה ביום הבחירות לכנסת גם ליום עבודה בבחירות לרשויות המקומיות.

במידה ואתם סבורים שזכויותיכם הופרו בצורה כלשהי בהקשר של עבודה ביום הבחירות, מומלץ מאוד לקבלת יעוץ משפטי על ידי עורך דין.

61 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול