חיפוש
  • מיסטר-מס

סיימתם תואר ראשון? מס הכנסה מחזיר לכם כסף!

עודכן: 15 ביוני 2020

סיום לימודי תואר ראשון מזכה אתכם בהחזר מס למשך שנה עד שלוש שנים לאחר סיום התואר

  • כאן תמצאו הסבר איך לקבל את ההחזר בתלוש השכר שלכם, ובכך להגדיל את הנטו שלכם!

  • גם אם חלפו השנים אשר בהן הייתם זכאים לנקודת הזכות, נוכל לדאוג שתקבלו את ההחזר, השאירו פרטים כאן ונדאג לחזור אליכם בהקדם.



סיום לימודי תואר ראשון מאפשר לכם ליהנות מהטבת מס בדמות נקודת זיכוי למשך שנה אחת לפחות. כל נקודת זיכוי מפחיתה את המס שמנוכה לכם מהמשכורת בסכום של 2,628 ש"ח בשנה (או 219 ש"ח בחודש. סכומים אלה מעודכנים לשנת 2020).


נקודת הזיכוי ניתנת החל מהשנה שלאחר סיום התואר :

מי שסיים תואר עד שנת 2013 – יקבל את נקודת הזיכוי במשך מספר שנים השווה לשנות הלימוד אך לא יותר משלוש שנים, החל מהשנה שלאחר סיום התואר . לדוגמה, מי שהתחיל את הלימודים בשנת 2010 וסיים אותם בשנת 2013, יקבל את נקודת הזיכוי במשך שלוש השנים 2014-2016, בכל אחת מהשנים!

מי שסיים תואר ראשון החל משנת 2014 ואילך, יהיה זכאי לנקודת זיכוי לשנה אחת בלבד, בשנה שלאחר סיום התואר או בשנה שאחריה (לבחירתו).

  • מי שסיים תואר ראשון במקצוע הדורש התמחות (למשל משפטים או ראיית חשבון), יוכל לבחור לנצל את נקודות הזיכוי החל מהשנה שלאחר סיום ההתמחות, ובלבד שההתמחות תחל בשנה שלאחת שנת סיום התואר.

  • מי שזכאי באותה שנה גם לנקודת הזיכוי עבור סיום לימודי תואר ראשון וגם לחצי נקודת זיכוי עבור סיום לימודי תואר שני, יכול ליהנות מכל העולמות ולקבל בשנת מס אחת 1.5 נקודות זיכוי!

  • מי שזכאי בשנה מסוימת לנקודת זיכוי לימודי מקצוע בנוסף לנקודת הזיכוי לתואר ראשון, יכול לקבל רק נקודה אחת.

  • רק סיום לימודים במוסד להשכלה גבוהה מוכר בישראל מזכה בנקודת הזיכוי. לרשימת המוסדות המוכרים לחצו כאן.

איך עושים את זה?

איך מקבלים את נקודת הזיכוי בתלוש השכר? בכל חודש ינואר, המעסיק יבקש מכם למלא טופס 101. באחת השאלות תתבקשו לסמן האם סיימת לימודי תואר או מקצוע. במידה וכן, תצטרכו למלא גם את טופס 119, בו אתם למעשה מצהירים על התואר, תחום הלימודים ותקופתם. לטופס 119 מצרפים גם את אישור הזכאות לתואר.

מה עושים אם לא ניצלתם את ההטבה בשנה בה הייתם זכאים?

אי ניצול נקודת הזיכוי לתואר הוא דבר שכיח ביותר, רבים לא מודעים כלל להטבה זו ולכן לא מממשים אותה. אך אל דאגה - ניתן להגיש למס הכנסה בקשה להחזרי מס עד 6 שנים אחורה, ולקבל ממס הכנסה כסף עבור נקודת הזיכוי לתואר (ועבור כל הטבת מס אחרת שלא מומשה) , בתוספת ריבית!


#טופס101 #טופס119

82 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול